איך להגיע
  לוח אירועים
  מפגש עם הסופרת משוררת חמוטל בר-יוסף
  כתבה 15 שנה לגלריה טל
  דליה מאירי Paris Open Studio 2016
  דלית שלגי-לאון אור אחר, תחת שמש אחת
  התחדשות אמני כפר ורדים מציגים
  על התערוכה
  שיח גלריה
  הזמנה
  מאמר לידיה גרינפלד על התערוכה
  כרזה
  מרסל ינקו Late DADA
  שירלי סיגל מכוסה וחשוף
  הרצאת עדי גרינפלד בכנס מותר 23
  לאה גולדברג עוד חרוז אחד
  כנס מותר 2015 -הרצאת עדי גרינפלד בכנס
  טל גרינפלד פלורידה
  ורדה יתום
  ציוני דרך תערוכה מאוסף הגלריה
  קזואו אישיי, Mujo ,ציור, קליגרפיה, רישומי דיו ועוד
  אהרון גלעדי פנים אל פנים
  דוד מסר בדרכו
  תערוכת בוגרי בצלאל תואר שני MFA
  יאן פטרי - עבודות אחרונות
  עודד פיינגרש דיאלוג
  שולה ליס מסע אישי
  תערוכת אמנים בוגרי הכפר לקראת חגיגות ה-30
  חוה מחותן זכרונות ילדות
  מבואה
  תערוכות לפי שנים
  ישראל גרינפלד פרקטלים בצמר
  אפרים משה ליליין
  טלי זורע חרוט בנוף
  אפרים משה ליליין נשים בגלריה האוניברסיטאית אוניברסיטת תל-אביב
  שיח נשים, ייצוג נשים באמנות ישראלית
  דוד מסר בדרכו
  אחמד כנעאן על חבל דק
  עידו נוי על גגות תל-אביב
  מטלמורפוזיס על האמן והתערוכה
  פרופ' מורדכי עומר, לזכרו
  שמואל כץ, בין מֵצַרים מבית הזכוכית לארץ מובטחת
  לחם תערוכת אמני כפר ורדים
  זמן התארגנות-חלון התרעננות
  מעגלים, דליה מאירי
  ארץ ארץ נופים ואנשים מארץ ישראל של פעם
  שמואל כץ הלך לעולמו
  מיקי צדיק קורמת עור
  מטלמורפוסיס סרט ושירים בתערוכה
  בהשראת חנוך לוין-תערוכת הדפסים
התחדשות אמני כפר ורדים מציגים
מאמר לידיה גרינפלד על התערוכה

אמנים חדשים בתערוכה 'התחדשות '
לידיה גרינפלד

התערוכה 'התחדשות', שתיפתח בגלריה טל ב-2 באפריל, ותציג עבודות של אמנים מקומיים, משכה משתתפים רבים. נרשמו כ-48 אמנים מתחומים שונים.
גלריה טל החלה כגלריה של אמנים מקומיים. עם הזמן הפכה לגלריה שמציגה תערוכות ופרוייקטי אמנות מתולדות האמנות ויוצרים עכשוויים. מדי כמה שנים נערכת תערוכה קבוצתית על טהרת האמנות המקומית, כמו תערוכת 'לחם' והתערוכה של אמנים צעירים בני הכפר. התערוכה 'התחדשות' נולדה מתוך הבנה שקיימת מצוקה אמיתית לאמנים בכפר, שאין להם חשיפה מספקת לקהילה. ההיענות הגדולה לתערוכה מוכיחה שאמנים ויוצרים מקומיים צמאים להציג את יצירתם. עדי גרינפלד, בעלת הגלריה, שמחה עם התוצאה: ״התערוכה טובה מאד. היא תאפשר לקהל הרחב מבט על עבודות של יוצרים מקומיים, ותיקים וכמה חדשים. אני מברכת על תהליך ההקמה, שכלל שיתוף פעולה פורה בין הגלריה לוועד האמנים ועם האמנים עצמם. עכשיו ממתינים לקהל שיבוא ויבקר ויפרגן."

בכפר אין לאמנים אפשרויות רבות לחשיפה. ישנו הצריף הירוק, שבו מוצגות עבודות של כ-20 יוצרים. לאורך השנה
מקיים הוועד כמה ירידים, כמו זה שיתקיים ביום שבת, 9 באפריל. ביריד הזה ישתתפו
כ-20 אמנים מהכפר ומהסביבה, והצריף הירוק יהיה פתוח למבקרים.

מלבד הירידים, אוצרים מתנדבים מקימים תערוכות יחיד בחללים שונים בכפר: הספרייה בבי"ס קשת, חדר ההמתנה במרפאת קופ"ח כללית. לפעמים גם חדר הישיבות במועצה משמש חלל תצוגה לעבודות של אמן זה או אחר.
 ישנו גם אירוע הבית הפתוח, שמתלווה בדרך כלל לחג היישוב או לפסטיבל הקרמיקה ז"ל. השנה, לא ברור אם יתקיים הבית הפתוח.
זה מה שקורה כאשר האמנים אינם זוכים להכרה ולטיפוח של המועצה המקומית. מלבד אחזקת הצריף הירוק אין בתקציב המועצה סעיף המתייחס לעידוד האמנות או האמנים ואין מי שמטפל בהיבט השיווקי ויקדם את הנושא, למרות שאוכלוסיית האמנים כוללת יותר מ-120 איש ואישה ולמרות שתדמית הנשענת על טיפוח האמנות עשויה למשוך אוכלוסיה טובה לבתים המוצעים למכירה בכפר.
 אומרת עדי גרינפלד: "לא בכל יישוב יש עושר כזה של אמנים ! האמנים הם משאב חשוב, עם תרומה קהילתית וחברתית, חינוכית ותיירותית. זה לא ברור מאליו למנהלי היישוב."

מיעוט החשיפה של אמנים מקומיים לתושבים, לא כל שכן לקהל הרחב, היא כנראה ההסבר להשתתפות הערה בתערוכה 'התחדשות'. בין המציגים בתערוכה יותר מעשרה אמנים חדשים, שזו להם חשיפה ראשונה. אעשה לכם כאן הכרה עם שני אמנים חדשים: אייל מילר וחגית פרידלנדר.
אייל מילר הוא בשנות השלושים לחייו, נשוי ואב לתינוקת. הוא עובד הייטק ובזמנו הפנוי, בעיקר בימי ששי, הוא מצלם. למד צילום בכמה קורסים בבתי"ס לצילום, לזר ברעננה, וגליץ ברמת גן, אבל את עיקר הכשרתו עשה תוך ניסוי וטעייה ובעזרת האינטרנט. הוא עבר לכפר ורדים מהמרכז בשנת 2015, בעקבות אשתו, שגדלה בכפר ושהוריה הם תושבי הכפר . הוא נהנה לצלם נופים והמוטיווציה שלו, כפי שהוא מציין: "מבחינתי יש בכך אמירה ציונית, בימינו שבהם אנחנו שומעים הרבה דיבה על הארץ והמדינה, אני מחפש דרך הצילום את הטוב והיפה." בעיניו, התערוכה 'התחדשות' "מתחברת... למהלך הגדול, שאנחנו חלק ממנו, של התחדשות עם ישראל בארצו. תמונה שלו, שמוצגת בתערוכה, "כלנית", צולמה בטיול בוקר ביער ראש העין בתחילת האביב.
חגית פרידלנדר היא בשנות הששים שלה והגיעה לכפר מזכרון יעקב ב-2008. למדה פיסול באבן בסטודיו של אמן האבן ישראל אורבך בזכרון יעקב. למדה ציור אצל אמנים שונים וכן בקורס במוזיאון תל אביב. ציוריה הוצגו במספר תערוכות, ביניהן תערוכת יחיד בגלריה עמליה ארבל בנמל ת"א ותערוכת יחיד בבית חנקין בגבעת אולגה ועוד. היא אמנית פעילה אך איננה מתפרנסת מאמנות. להשלמת ההכנסה היא עובדת כמטפלת בעיסוי הוליסטי בביתה ובמשרד ביה"ס למחול בכפר. הציור שהגישה לתערוכה הוא בטכניקה מעורבת על קנבס. שמו "זמן אישה". בעקבות הציור כתבה שיר באותו שם:  
זמן אישה
היתה זו אישה מזדמנת.
קילפתי אותה וראיתי אותה כמו שהיא.
אמיתית. בזמן אמת.
חלון נפער לחדר, דרכו ראיתי אישה דרך אישה.
מקולפת, חשופה, אישה לבדה ואינה מסתתרת.
ראיתי אותה וציירתי אחרת.
באה בזמן. אישה.
 
בתמונה:
חגית פרידלנדר,
 טכניקה מעורבת על קנבס
---
אנו מאחלים הצלחה לכל המציגים בתערוכה 'התחדשות', שתיפתח, כאמור, ב-2 באפריל בגלריה טל. אנו מאחלים לאמנים החדשים המשך חשיפה של עבודותיהם בכל הפורומים האפשריים. כמו כן נאחל הצלחה ליריד האמנים שיתקיים בשבת, 9 באפריל, שמטרתו לקרב את תושבי הכפר לאמניו ולהפוך את הצריף הירוק למרכז ולאתר תיירותי.